esmaspäev, 18. september 2017

 

Integratsioon? Ei, sõprus!!!

 
12.09.-15.09. toimus Kose vallas Ravila mõisas keelelaager, millest võtsid osa Tallinna Tõnismäe Reaalkooli ja Tallinna 21. kooli õpilased. Ajaloolises mõisas, mis on rohkem kui 500 aastat vana, elasid ja õppisid neli päeva 14 last vene õppekeelega koolist ning 12 last eesti õppekeelega koolist.
 
Projekti valmistasid ette ning viisid läbi TTRK õpetajad Julia Rozova ja Natalia Jemets, kes tänu haridusministeeriumi rahalisele toetusele said teha laagri kava mitmekülgseks ja põnevaks. Koos õpilastega tegid kaasa koolitusfirma Ruutu10 pedagoog Mihkel Kangur ja tantsuõpetaja Piret Torm-Kriis (seto rahva uus kuninganna), kes tutvustas õpilastele swingtantsu. Õpilased tegelesid keraamika, leivaküpsetamise ning fotograafiaga. Palju huvi pakkus Kose päästekomando külastus. Ja muidugi toimusid iga päev eesti keele tunnid, sel aastal ka 21. kooli õpetajate juhendamisel. Samuti toimusid loodusõpetuse, kunsti ning kirjanduse tunnid.
 
Õppepäevad laagris olid päris pikad – kella üheksast hommikul kella üheksani õhtul. Mõlema kooli õpilased said suhelda nii tundides kui ka vabal ajal. Eesti kooli õpilased tulid laagrisse muuhulgas eesmärgiga harjutada vene keelt.
 
Laagri korraldajad loodavad, et kahe Tallinna kooli koostöö jätkub ja Ravila keelelaager ei jää viimaseks. Tahaks ka märkida, et 21. kooli õpilased avaldasid soovi lisada laagri kavasse vene keele tunnid.
 
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar